1:16 Jagdpanzer III Prototype - A szúnyog (Fantasy)

Válasz küldése
Tigrisbigris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

1:16 Jagdpanzer III Prototype - A szúnyog (Fantasy)

Hozzászólás Szerző: Tigrisbigris »

Halihó emberek! Emlékszik még rám valaki? :)
Gondolom nem nagyon hiányoztak a hülyeségeim nektek, de mivel itt a jó idő és a nyár ismét, engem megint elkapott az alkotókedv, és gondoltam ha már csinálok valamit megosztom veletek, hátha ismét befogadtok a közösségbe. :-D

Figyelgettem mostanában itt a dolgokat, és látom sokmindenről lemaradtam, sok-sok új taggal és harckocsival bővült ez a kis közösség. Amivel én készülök, az valószínű sokatoknak nem fogja elnyerni a tetszését, de legfeljebb sok negatív kritikát kapok majd, nem számít, én élvezni fogom az építgetés minden percét. Ha meg nektek is tetszik, az már csak külön öröm lesz. :-D

Mint páran tudjátok, egy Panzer III-ast építettem át eddig, de miután elkészültem vele, hamarosan vissza is adta a kurblit, így nem sokáig élvezhettem munkám gyümölcsét. És van még egy alapkivitelű Tigrisem, de azzal se mentem sokra, ami kellene mindkettőhöz az pénz, pénz, és pénz. Ami nekem abszolúte nincs nemhogy erre, semmi másra se. Meg aztán a Tigrisekkel már úgyis Dunát lehetne rekszeteni, szóval kell valami új, ami nincs senki másnak, és nem is lesz soha. :D
Az én ötletem:
1. Leborotválom a Panzer III tetejét és hátulját.
2. A kihajtás a test elejéből hátulra költözik, és a régi láncfeszítő kerék helyett megkapja előre a két gyári tartalék futógörgőt.
3. A motortér hátsó része és a teteje megörökli a Tigris ugyanezen alkatrészeit.
4. A rádiós/lövész helyére kerül a Tigris a 88-as lövege, jobb oldalra elcsúsztatva, "á lá Hetzer" (airsoft mechanikával együtt).
5.Végül pedig egy egyedi felépítmény, ez a rész még képlékeny, a végleges formát még nem döntöttem el.

És mielőtt azt mondanátok hogy ezt nem lehet megcsinálni, vagy én nem tudom, tegnap hozzáfogtam a munkához, és már látom hogy minden el fog férni, meg fogom tudni csinálni, és brutálisan fog kinézni... :D
Majd hozom nektek a képeket folyamatosan, de egyenlőre még csak a pusztítás nyomai látszódnak mindenütt...

U.i.: Jó újra itt lenni köztetek. :)

Hessler
globális moderátor
globális moderátor

Re: 1:16 Jagdpanzer III Prototype - A szúnyog (Fantasy)

Hozzászólás Szerző: Hessler »

Hali!!! :D Na végre, hogy előkerültél! Rajta nyomjad, nem sokára megint lesz találka!
Mi is lesz ez? Jagdpanzer, és hetzer keverék, v. jagdpanzer III?

Üdv.
Üdv. Hessler
40.715 Mhz.

Rhooboo
admin
admin

Hozzászólás Szerző: Rhooboo »

Hát ki ez a srác? :D Örülök, hogy ismét itt vagy :) Kíváncsian várom a szúnyogodat :D
1 x M-41 Walker Bulldog (1:16)
1 x Panzer III (1:16)
1 x Tiger (1:16)

vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vz1967 »

ÁÁÁÁ... Nem hiszem el??? 8-) 8-) 8-)
Nekem azt mondták világgá mentél, vittél pogácsát és a PzIII. :D :D
Jó újra a társaságban tudni, remélem az elolvasni valókat pótolod!!!
Természetesen itt a helyed köztünk!!! :)
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.

Peti
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: Peti »

Szia!

Jó, hogy újra előkerültél. :)
Ez érdekesen hangzik, amit mondassz, kíváncsi vagyok/leszek a fejleményekre :D
Üdv:
Peti

szili996
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: szili996 »

Nekem tetszik ez az ötlet és szerintem másoknak.
Hajrá és várjuk a képeket :)
1:16 HL TIGER I

Ricsi94
profi fórumozó
profi fórumozó

Hozzászólás Szerző: Ricsi94 »

Nagyon várom a képeket :D

NuGyi
admin
admin

Hozzászólás Szerző: NuGyi »

Üdv újra itt!

Virítsd a képeket had lássunk csodát! :-D :-D Engem a rombolás is érdekel! Szerintem az ötlet nagyon jó! :jo
Üdv!
NuGyi

Peti
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Egyébként a Szúnyog a beceneve lesz? :)

Tigrisbigris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Sziasztok! Először is nagyon szépen köszönöm a lelkes fogadtatást, igazán jól esett. Igyekszem mindíg mindenkinek válaszolni majd, ha esetleg valakit kifelejtenék az sikítson nyugodtan, kicsit szétszórt vagyok mostanában. :)

Hessler: Ez egy olyan szerkezet lesz ami csak a fejemben létezik, a valóságban egy ilyen konstrukció biztos hogy nem lett volna életképes. Ha mindenképp hasonlítni kellene valamihez, akkor gondolj a Jagdpanzer IV-es típusra, azt rövidítsd le a Stug III-as méretére, tedd bele a Tigris 88-as lövegét, és nagyjából megkapod azt, amit én elképzeltem. :D Remélem elkészülök 4-5 héten belül, de minden attól függ mikor kapom meg az adóvisszatérítésemet, ugyanis az (lesz) a rendelkezésemre álló egyetlen anyagi forrás, és bár nem kell sok-sok új dolgot beszereznem, de egy normális kihajtás mindenképpen kelleni fog, valószínű a 3:1-esre esik a választásom, de lehet csak "sima" fémkihajtás lesz, még nem tudom.

Zoli: Tényleg eindultam világgá, de lerobbant a Pz. III-asom, és alkatrészutánpótlás nélkül nem jutottam messzire. :-D Sajnos elég sokminden összejött, egy ideig a számítógépem se volt üzemképes, a többi "régi ügyemmel" se lett jobb a helyzet, de "szerencsére" még jó pár gond a nyakamba szakadt, biztos ami biztos. Szóval én már nem idegesítem magam senki és semmi miatt, valahogy majdcsak lesz. :D És természetesen mindent el fogok olvasni itt a fórumon amiről lemaradtam, de ahogy végiglapozgattam az oldalakat, annyit már megállapítottam hogy egyiken se gyógyultatok még meg, és érkezett pár új "beteg" is. :D :D De ez így is a jó szerintem, zseniális társaság gyűlt itt össze, le a kalappal mindenki előtt. Én már ahhoz is bénának és ügyetlennek érzem magam, hogy egyáltalán gratulálni merjek nektek. :D

Gyuri: Ha szeretnéd látni a képeket én semminek nem leszek az elrontója, szóval teszek fel nektek párat a jelenlegi helyzetről, és odaírom a képekhez az elképzeléseimet, aztán majd megvitathatjátok a dolgot. A jelenlegi rombolás még nem végleges, ettől sokkal rosszabb is lesz, egyenlőre látni akartam hogy valóban el fogok-e férni. :) Csak tényleg annyit kérek hogy ne felejtsétek el hogy a fantáziám szüleménye lesz, és tudom hogy a valóságban ez így nem lenne életképes, csak tényleg ahogy elképzelem milyen lesz majd, egy olyan fenevad képe jelenik meg előttem, amit muszáj megcsinálnom, látnom kell a valóságban is. :-D

Peti: Igen, a Szúnyog nevet én találtam ki, mert amilyen kicsi, annyira kellemetlen lenne a csípése. :-D

Akkor a képek:
Kép
Itt láthatjátok a test első részéből kivágott részt, ez a sárvédő lemez síkjában lesz visszazárva, és ide kerül beépítésre a Tigris ágyúja, biztos hogy airsoft-tal, és ha meg tudom oldani a helyszűkét, amit nagyon remélek, lövegcsőemeléssel is. Az oldalirányzást sajnos fel kell áldoznom, ahhoz lehetetlenül kevés a hely. És még a páncéltest felső dobozának sincs meg a fejemben a végleges formája, azt nem is fogom tudni majd csak a végén, ha a belső elrendezést sikerül véglegesítenem.

Kép
Itt látszódik, hogy a meghajtás hátraviteléhez az első pár lépés megvan, kimértem a helyét, kifúrtam a tengelynek a nyílást, megnéztem hogy férek el belül, minden okés lesz. A meghajtókerék eredeti helyén lesz majd az egy-egy tartalék-futógörgő, a régi láncfeszítő-kerkék pedig megy a szemétbe, tehát itt is teljes új elrendezés lesz. :)

Kép
Ide hátra a Tigris tank "fara" kerül, a két hatalmas kipufogóval, a motorborító lemezzel, és majd valahogy szorítok helyet a hűtőrácsoknak is. Ja, és természetesen az eredeti sárvédőlemezek is mind-mind kukába mennek. :)

Egyenlőre szerintem nagyjából ennyi lenne. Sajnos most nem nagyon tudok még haladni vagy precíz munkát végezni, ugyanis kölcsönadtam egy ismerősnek a gravírozómat, és a Pz. III-ason is szinte mindent azzal csináltam, anélkül nem megy. De ígéretet kaptam hogy jövő héten visszakapom, és akkor megindul az érdemi munka is. :)
Sanya

Peti
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hát, jól szétszedted... :D
Mivel estél neki? :D

NuGyi
admin
admin

Hozzászólás Szerző: NuGyi »

Szia!

Nem rossz az elképzelés. Az Airsoft az lőni fog vagy lövegcső hátrasiklás lesz? Lerövidíted a lövegcsövet? Ha a tornyot fixre építed nem is hiányzik a forgatás. Rengeteg konstrukció volt fix löveggel.
Üdv!
NuGyi

vili
fórum veterán
fórum veterán

Hozzászólás Szerző: vili »

Nem semmi egy ötlet, nagy kuriózum lesz.
Nekem nem lett volna szívem szétvágni. :?
De ha te valami különlegesre vágysz, lelked rajta.

szili996
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Hozzászólás Szerző: szili996 »

Tigrisbigris írta:Majd hozom nektek a képeket folyamatosan, de egyenlőre még csak a pusztítás nyomai látszódnak mindenütt...
Hát tényleg pusztítottál :D
1:16 HL TIGER I

Tigrisbigris
kezdő fórumozó
kezdő fórumozó

Tudjátok én úgy vagyok vele, hogy ha már változtatunk, akkor változtassunk minnél nagyobbat. Aki ismer, az tudja hogy nekem sosem az élethűség volt az elsődleges szempont, hanem hogy élvezzem amit csinálok, és nekem tetsző végeredmény legyen. Mikor csak "javítgattam" a Pz. III-ast, akkor is többet vettem el mint amennyit hozzáadtam, de mindíg igyekeztem olyan megoldásokat találni, amit más még nem mutatott be. Most a változtatások inkább pozitív értelműek lesznek, igyekszem kicsit kifinomultabb technikát létrehozni. :)
Amit eddig csináltam az nem nagy szám, ez a dolog könyebbik része, csak szikével bekarcoltam a fölösnek ítélt részek széleit, majd kombifogóval letörtem. Ezen kívül csak egy kis fúrás és faragás volt, más nem. :-D
Az eredeti elképzelés szerint csak natúr airsoft-lövés lett volna, de erősen gondolkozok hogy mégis inkább lövegcső hátrasiklás legyen benne, majd elválik mennyire tudok kreatív és ügyes lenni. A csőhossz is talányos, ha az elképzelt helyre be tudom préselni akkor normál hosszúságú lesz szerintem, ha az elejéhez közelebb kell hoznom, akkor inkább rövidítek rajta, máskülönben mindenben fel fog akadni. :-D
A 3:1-es kihajtást pedig a hozzászólásaitok alapján elvetettem, mert a fém lánctalp semmiképp nem fog beleférni a keretbe, és többen is írtátok hogy anélkül csak kínlódás van vele. Szóval marad lehetőségként egy alap fémkerekes megoldás. :smile:
Jövő héten nekilátok a belső kialakításnak, akkor majd több kérdésetekre is fogok tudni érdemi választ adni, addig a türelmeteket kérem. :)
Sanya

Válasz küldése

Vissza: “Saját építésű tankok és Harcjárművek”