IR Csatarendszerek, szabályok, csaták

A csatával kapcsolatos szabályok, beszámolók

Moderátor: denesatti

Re: IR Csatarendszerek, szabályok, csaták

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » kedd ápr. 08, 2014 5:54 pm

Sziasztok!

Nemrég csatlakoztam én is az RC tankosok táborába, és rögtön két darab gyönyörűséget szereztem be. Egy teljesen gyári Torro Tigrist fém meghajtással, alvázzal felfüggesztéssel, és egy KV-1-est ami Heng-Long karosszériával de Torro elektronikával van felszerelve. Ezt Feba készítette egyedi festéssel. A paraméterek hasonlók annyival kiegészítve hogy a görgők is fémből vannak rajta. Azért írok most ide, mert sajnos az IR hatótáv stabilan csak 3-4 méter. Ezek a gombák a doboz szerint 15m hatósugarig működnek. A gombáim kifejezetten ehhez a Torro elektronikához valók. Több mint valószínű hogy a gombáimmal van a probléma. Láttam a fórumon hogy mindegyik gyártó harckocsija más gombával működik és érdeklődni szeretnék hogy lehetséges-e hogy mondjuk a Torro harckocsimba egy Tamiya gombát teszek be ami mondjuk 30m-ig működik? Veszi-e az én elektronikám a gomba jelét vagy nem lehet ilyen formában megvariálni a dolgokat?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Péter
bodispeter88
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Válaszok: 2

HozzászólásSzerző: vz1967 » szer. ápr. 09, 2014 8:35 pm

Sajnos nem lehet varialni. A Torro es a HL nem tamiya szabvanyos. Vedd fel Ogreval a kapcsolatot itt a forumon. Tud segiteni!
vz.1967
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
És még nagyon sok-sok tank.
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 2645

HozzászólásSzerző: ogre11 » csüt. ápr. 10, 2014 4:52 am

Hali
Ha a tv-t nem tudod távolról kapcsolgatni akkor nem a tv-ben lévő vevőt cseréled ki, hanem új elemet teszel az adóba.
Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a hatótáv inkább az adó teljesítményétől függ és kevésbé a vevőtől.
Üdv János
ogre11
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 595

HozzászólásSzerző: bodispeter88 » csüt. ápr. 10, 2014 9:30 am

Köszönöm a segítséget és értem amit mondasz. Valóban, amikor teljesen feltöltött aksival játszom akkor megnő ez a hatótáv nagyjából kettő méterrel. Ennél többet nem tudok kisajtolni a rendszerből. Mi lehet a probléma az adóval és hogy tudnák javítani rajta, ha lehet rajta javítani? Én már megelégednk a 10 méteres távolsággal is.

Üdv: Péter
bodispeter88
újonnan regisztrált
újonnan regisztrált

Válaszok: 2

HozzászólásSzerző: vz1967 » csüt. ápr. 10, 2014 7:27 pm

Kedvez Péter.
Most leírnám bővebben. A ló távolság sok mindentől függ. Függ a led hullámhosszától az időjárástól és a led teljesítményétől. Mi a Tamiya szabványt használjuk mert ez a nemzetközileg elfogadott. Házilag belenyúlni nagyon rizikós mert ehez komoly elektronikai ismerettel kell rendelkezned, Sajna nem eélg a poros és a fehér kábel felismerése. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki köztünk Tamiyával rendelkezik. Ogre ki kísérletezett egy Tamiya kompatibilis rendszert mit HL be Torroba és Tamiyába is be lehet építeni. A többség ezt használja. Ezzel lehet messziről is lőni és találni is. Mivel a Kinai tankok nem e szabványúak így esélyed sincs jelenleg a csoportos tankozásra. Írj neki privát üzit és vedd fel vele a kapcsolatot. Időd engedi gyere el a következő találkozóra. Ott élőben is megnézhetsz mindent.
Üdv. Vz
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: Dan » kedd márc. 17, 2015 9:22 pm

Lenne kérdésem, mert viharban vagyok... Olvasgattam visszafelé, de nemigen lettem okosabb, bár eddig sem voltam. Most úgy néz ki, hogy lesz egy csatarendszerem, ha a futárszolgálat is úgy akarja. Ez azért is jó, mert így két évben egyszer, amikor végre eljutok egy találkozóra, sz.rrá tudtok majd lőni.
Szóval ezt a Leo-n előre a lövegpajzsba írja a használati, hogy berheljem be. Kép:
Kép

Olvastam, hogy a csőbe szerencsésebb lenne betenni, de az most nagyon nagy macera lenne. Ahogy mértem, ez azért megvan 1cm. Talán mintha Genetic azt mondta volna, hogy neki a csőbe van téve. Szóval mit javasoltok? Ha itt ok, akkor ide teszem.
Nem akarom, hogy kiutáljatok, leköpjetek és hazazavarjatok, ha nem jó helyre teszem... :D
Tamiya Leopard 2A6
Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 238

HozzászólásSzerző: vz1967 » kedd márc. 17, 2015 9:40 pm

Dan. Ezert senki nem fog megkergetni. Ott fent jo helyen van. A csoben elvikeg a fless van behuzva(ha tamiyarol beszelunk) es a ketto led mar nem fer el.
Szoval en fentre tennem. Mivel volt nallam mar Tamiya Leo oda javaslom
Jagdpanzer.IV.L48
Panther G
Sherman Firefly
Opel blitz
vz1967
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: Dan » kedd márc. 17, 2015 9:44 pm

Ok, köszi VZ, akkor oda teszem be. Nagy megkönnyebbülés ez nekem. :D
Tamiya Leopard 2A6
Dan
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 238

HozzászólásSzerző: Sherman » szer. márc. 18, 2015 10:24 am

Én is a gyári megoldást javaslom, a japcsik elég körültekintően alakították ki az IR rendszerüket.
Na jó, azért még egy kicsit tanulhatnának Ogre 11-től és a sebezhetetlen tankjaitól. :D :D :D
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

Válaszok: 1728

HozzászólásSzerző: TANK-R » szer. márc. 18, 2015 11:19 am

Bocsi Sherman, hogy megint vitázok Veled de nekem Ogre rendszerem van és bizony Gyúrón
sz..rrá lőtték :D Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
M 41 Bulldog(majdnem kész)
M 47 Patton "A halál 50 órája Tigrise"(épülőben)
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

Válaszok: 965

HozzászólásSzerző: TANK-R » szer. márc. 18, 2015 11:32 am

vz1967 írta:Dan. Ezert senki nem fog megkergetni. Ott fent jo helyen van. A csoben elvikeg a fless van behuzva(ha tamiyarol beszelunk) es a ketto led mar nem fer el.
Szoval en fentre tennem. Mivel volt nallam mar Tamiya Leo oda javaslom

Sziasztok! Csak annyit tennék hozzá, hogy én egymás mögé tettem a csőbe a két ledet a flash simán átvilágítja az előtte levö IR ledet viszont egymást nem zavarják :D Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

HozzászólásSzerző: Sherman » szer. márc. 18, 2015 6:56 pm

TANK-R írta:Bocsi Sherman, hogy megint vitázok Veled de nekem Ogre rendszerem van és bizony Gyúrón
sz..rrá lőtték :D Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke

Az Ogre rendszerben ez nem egy hiba, ez egy állítható "adu ász poén" amit kijátszott egy csata alkalmával.
Legalábbis remélem, hogy csak egy csata alkalmával. :D :-D :D :-D :D :-D :D :-D :D :-D
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: Sherman » szer. márc. 18, 2015 7:07 pm

Jut eszembe. Ogre bácsi, múlt évben a kübelwagen-emről ügyesen letörtem az első kampóját és a te ládádba tettük. Ha még megvan hozd le légyszi Szolnokra.
Egyébként le viszem a feljavított kübelt is, de azt nem ígérem hogy nem karambolozok vele. :D
Sherman
fórum veterán
fórum veterán

HozzászólásSzerző: mamut » csüt. márc. 19, 2015 8:41 am

Dan írta: ... Szóval ezt a Leo-n előre a lövegpajzsba írja a használati, hogy berheljem be. ...

A felemelt löveg nem fogja ott árnyékolni?

Valahol csináltam IR fotókat a lövésképekről, itt volt valamelyik topicban, jól látszott a cső árnyékoló hatása, de most nem találom ezelet a képeket.
mamut
haladó fórumozó
haladó fórumozó

Válaszok: 338

HozzászólásSzerző: TANK-R » csüt. márc. 19, 2015 10:08 am

Szia Mamut! Nem árnyékolhatja mert ha a kép szerint Teszed föl együtt mozognak :) Az a rész a löveggel egyben van! Baráti üdvözlettel: Csaba :smoke
Üdv.TANK-R
"amcsi ócskavasak"
TANK-R
profi fórumozó
profi fórumozó

ElőzőKövetkező

Vissza: Rc csaták leírások, beszámolók